1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


GÖREVDE BULUNDUĞUM 9. AY SONUNDA YAPILAN HİZMETLER

- Belediyemizin 1985-2014 yılına kadar olan  Piyasa, Personel alacakları tamamı ödenmiştir. Keban Belediyesi kuruluş tarihi olan 1923 yılından bugüne kadar, Tarihte ilk defa borçsuz bir belediye ünvanına sahip olmuştur.

- Not:KEY alacakları 5 yılı aştığından zaman aşımına uğramıştı. Kimse mağdur olmasın diye Key alacakları ödedik. PERSONELE VE PİYASAYA HİÇBİR BORCUMUZ KALMAMIŞTIR.

- Bizzat Sayın Çevre Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce bey ile bundan 2 ay önce Belediyemize 1 Adet vidanjör vereceğini söylemişti. Bugün Bakanlıktan bilgi verildi. Belediyemize 400 Bin TL değerindeki Çevre şehircilik bakanlığından %100 hibe ile vidanjör aracımız teslim aşamasındadır.

-Çevre Şehircilik Bakanlığına yapmış olduğumuz Çevre Temizliği Projesi ile Çöp Kontetneri alımı için 50.000,00 TL'lik hibe çıktı. İhale yapılıp 50.000,00 TL'lik çöp kontetneri alımı yapılacak.

- İlçemizin sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılamak için şıhlık kaynak suyunun ilçe merkezine getirilmesi için kaynak ıslahı çalışması yapılmış Nimri Dağı yamacında İlçemizin İçme Suyunu (Karaçalı Çeşmeleri benzeri) karşılamak için doğal kaynak suyu projemiz yapıldı. Bu proje, Belediye Başkanlığı Seçiminde Halkıma Vermiş Olduğum İlk Sözümdü. Projenin Gerçekleşmesinde En Büyük Katkıyı Sağlayan Elazığ Valimiz Sayın Ömer Faruk Koçak Bey, Elazığ Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüz, Elazığ Orman Bölge Müdürümüzün Katkılarından Dolayı Teşekkür Ederim. su borularının iller bankasından alınması aşamasına kadar gelmiş bulunmaktayız. 2015 Yılı içinde kısa bir sürede alımlar ve boru hattının döşenmesi işi sonuçlandırılacaktır.

- Belediye olarak yeni bir proje yaparak Belediyemizin tesisinde, Keban EÜAŞ Müdürü Sayın Tahsin YAZICI’nın desteğiyle vermiş olduğu Çelik Borular, Elazığ TEİAŞ Müdürü Sayın Bahattin YILDIRIM’ın vermiş olduğu Yer Altı Elektrik Kablosu desteğiyle, 30 Hp gücünde saniyede 55-60 Litre Su atabilen su pompasıyla ilçe halkımız bahçelerini rahat şekilde sulayabilecek. Elektrik tüketiminin çok fazla olduğu bu projemiz çok yakın bir zamanda, EÜAŞ Keban Hes İşletme Müdürü Sayın Tahsin YAZICI ve Keban Devlet Su İşleri Müdürü Sayın Yasin CELAYİR’in desteğiyle Keban Barajı Cebri Borularından 300’lük borularından alınacak olan su ile Elektrik Tüketimimiz sıfıra inecek Kebanlılar Sulama Suyu konusunda artık sorun yaşamayacak bahçelerini diledikleri gibi sulayabilecek.

- Mahalle içi ve yollar dâhil toplam 2000 m3 beton dökümü yapılmıştır.

-İşkur işbirliği ile TYP projesi yaparak 9 Ay süre ile Keban'lı işkura kayıtlı işsiz kişilerden seçilen 30 kişiye istihdam sağladık. Kadınların çoğunla başvuru yaptığı programda 20 bayan ve 10 erkek TYP çalışanı olarak Belediyemiz bünyesinde çalıştırılmaktadır.

-Belediye Başkanlığımız, Keban Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Keban Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi 11 ve 12 sınıflarda eğitim gören 150 öğrenciye içinde YGS ve LYS yönelik birer adet konu anlatımlı ve birer adet soru bankası olan matematik, Türkçe, Fizik, Coğrafya, Tarih, Kimya, Biyoloji kitaplarının bulunduğu, Üniversiteye Hazırlık Seti temin edilerek dağıtıldı.

- 1000 metre kadar kanalizasyon sistemi tadilatı ve değişimi yapılmıştır.

- Belediye lojmanlarının tadilatı ve çevre düzenlenmesi ayrıca elektrik tesisatları değişmiştir.

- Musa Coşkun Ortaokulunun arkasında Yağmur Sonucu yıkılan duvar ile ilgili 30 metre iksa duvarı yapılmıştır. Bugün iş bitmiş ve teslim yapılmıştır. 22.000,00 TL bedel ile çok düşük bir miktara iş ihale edilmiştir.

- Tarım Kredi Kooperatif yolu olarak bilinen bozuk olan Keban – EÜAŞ yolu arasındaki Fevzi Çakmak Caddesi asfaltlaması yapıldı. Karayolları Bölge Müdürlüğünün desteği ile bu hizmeti yaptık.

- Tarım Kredi Kooperatifi yol kenarındaki yağmur, kar suyunun akması için yola zarar veren sel baskınlarının önüne geçmek için beton arık yapılmıştır. Normalde Beton Mikserle yapılması gereken iş 26.000,00 TL’dir Belediyemiz ilçemizdeki Traktör Nakliyesi yapan kişilerden kum almış ve Keban esnafından çimento alarak toplam işi 7.000 TL’ye mal etmiştir.

- Mevcut çöp araçlarımız kullanılamaz halde olduğundan, Çevre Şehircilik Bakanlığına Çöp Aracı ile ilgili proje yaptık. Projemiz onaylandı 120.000,00 TL değerinde Çöp Aracı hibesi yapıldı. Belediyemize yeni bir çöp arabasını kazandırdık.

- İstanbul Bağcılar Belediyesi ile yapmış olduğum görüşmelerden sonra Belediyemize çift kabinli Bağcılar Belediyesince rektefiyesi yapılmış DODGE marka arazi aracı hibe edilmiştir.

- Konya Büyükşehir Belediye Başkanı ile yapılan görüşmeler sonucunda; Bank, Park malzemeleri ve Spor aletleri Belediyemize hibe edilmiştir.

- Kallar Mahallesinde çarşı içinde 3 merdiven yenilenmiştir.

- Değirmenbaşı mahallesi Bağdat Caddesinde yol genişlemesi için 30 metre uzunluğunda istinat duvarı yapılmıştır.

- Kallar Mahallesinde Fevzi Çakmak İlkokulu üstünde yol genişletmek için 35-40 metre istinat duvarı yapılarak yol daha güvenli hale getirilmiştir

- İçme su şebeke sisteminin boru arızaları ve kelepçe sorunları giderilmiştir. İlçemizde su kesintisi sorunları azalmıştır.

- İlçenin belirli yerlerine sağlık açısından kötü durumda olan çöplerin yere aktığı için; 100 adet yeni çöp bidonları yerleştirilmiştir.

- EÜAŞ Müdürümüz ile yapılan görüşmeler neticesinde; İşçilik parası ödenmeden belediyemiz hizmet binası tadilatı yapılarak daha güzel bir iç mekâna sahip olmuştur.

- Değirmenbaşı mahallesinde bulunan belediyemize ait taziye evi tadilatı yapılarak genişletilmiştir.

- Belediyemizin asli işlerinin aksamadan günlük olarak devam etmektedir. Mevsimsel genel temizlikler de yapılmaktadır.

- 7000 m2 parke taşı ihalesi yapılmış Emniyet müdürlüğümüzün alt sokağından üniversiteye kadar olan yolun yapımı için alım yapılmıştır. Parke Taşları kış ayı olduğundan dolayı bahar ayında teslimi yapılacaktır.

- 2015 yılı yapılacak olan hizmet alımı personel ihalesinde 4 yıldır 23 kişi olan personel sayısını 40 kişi ye çıkardık ve maaşları %43 oranında iyileştirme yaptık. Şubat ayından sonra Hizmet Alımı Personelimiz zamlı maaşlarını alacaklardır.

- 2014 yılı içerisinde 4 adet işyeri açma ruhsatı 6 adet yapı ruhsatı 4 adet yapı kullanım izin ruhsatı verilmiştir.

- Elazığ orman bölge müdürlüğünden yeni mezarlık alanı için olur alındı.

- Ramazan etkinliği projesi yapıldı 5 Bin TL’lik çok az bir miktar onaylandı. Ramazan etkinliğini yaptık.

- Gezinti Teknesi talebimizi yenilendi. Bakanlık tarafından onaylandı. 130 kişilik olması planlanan Gezi Teknesi ile İlçemiz Turizm açısında ilerleme kat edecektir. Kemaliye, Munzur ve Keban Baraj Gölünde gezi yapmayı planlıyoruz

- 4. Su ve Alabalık Festivali için proje yaptık. Yaptığımız projeden Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 10.000,00 TL’lik bir bütçe onaylandı ve Festivali Yaptık.

- Belediyemizin içme suyu, sulama suyu hizmetlerinde Elektrik gideri çok olduğu için yenilenebilir enerji ile ilgili Hidroelektrik ve Güneş Enerjisi Sistemi projeleri yapıyoruz. Elektrik giderimizi sıfıra indirgemeyi planlıyoruz.

- Çöplerin Arapgir yolu üzerine dökülmesini engellemek için kötü görüntüyü, pis kokuyu bertaraf etmek için düzenli katı atık depolama sahası için proje yaptık. Elazığ Orman Bölge Müdürlüğünce yer tahsisi yapılması ile ilgili onay verildi.

- TOKİ Toplu Konut İdaresi ile ilgili yazışmalarımız yapıldı. Belediyemiz konu ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Halkımızın yoğun ilgisi ile toplam 350 Toki Başvurumuz oldu. Bizden istenen 300 başvuruydu.