1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU KEBAN’A GEZİ DÜZENLEDİ

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Keban’a gezi düzenledi. Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 45. Başkanlar Konseyi Toplantısı için Elazığ'a gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Gazeteciler Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan 81 ilin cemiyet başkanları için Keban’ gezisi düzenlendi.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’nın davetlisi olarak Keban’a gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yöneticilerini ve Keban Çırçır Alabalık Tesislerinde Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı karşıladı.

Keban Çırçır Alabalık Tesislerinde yemekten sonra Tarihi Yusuf Ziya paşa Cami Külliyesi, Tarihi Keban Meryem ana kilisesi, Fırat Nehri ve Köprüsü, Keban Barajı Hidro Elektrik Santrali, Seyirtepe gezdirildi Keban Barajı Seyirtepede Keban Kaymakamı Hayrettin Baskın Keban İlçesi tarihi, coğrafi, Keban Barajı enerji üretimi ve Alabalık üretimi, yetiştiriciliği hakkında bilgi verdi. Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı “ Keban İlçemize hoş geldiniz, İlçemizi gezdiniz İnşallah hoş duygularla buradan ayrılırsınız, gittiğiniz yerlerden ilçemizi hoş duygularla anlatırsınız” dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel “ Keban’ı bugünkü gezi ile görme fırsatı bulduk. Keban gerçekten çok etkileyici bir yer. Çocukluğum yıllarında haberlere konu olan o yıllarda yapılan Keban Barajını bugün görme fırsatı bulduk, memnun ve hoş duygularla Keban’dan ayrılıyoruz” dedi.

Elazığ Gazeteciler Ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa Doğan,Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’ya teşekkür etti. Keban Barajı Pempe köşkte çay ikramından sonra Harput’a gitmek için İlçeden ayrıldılar.