1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

KEBAN BELEDİYESİNDEN TÜM ÖĞRENCİLERE LGS KİTABI

Keban Belediyesi (LGS) Liseye Geçiş Sınavına hazırlanan tüm öğrencilere, yardımcı kitap dağıttı.

Belediye tarafından ilçede bulunan Musa Coşkun Ortaokulu ile Atatürk İmam Hatip ortaokullarında okuyan tüm öğrencilere (LGS) Liseye Geçiş Sınavı için 492 Adet yardımcı kitap dağıtımı yapıldı.

Kitap dağıtımına Atatürk İmam Hatip Ortaokulundan başlayan Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı” belediye olarak imkânları doğrultusunda öğrencilerin eğitimine destek olmak için çalışma yürüttüklerini dile getirdi.

Öğrencilerin yetişmesi için tüm imkânlarla yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade eden. Başkan Atlı, " İlçemizin LGS) Liseye Geçiş Sınavı başarısına nasıl bir katkıda bulunuruz, Eğitime ne şekilde destek oluruz diye düşündük. Son Dört yıldan bu yana geleneksel olarak düzenlediğimiz kitap dağıtımına bu yılda devam ettik. Bu yıl (LGS) Liseye Geçiş Sınavı için siz öğrencilere İnkılap, Fen, Sosyal, İngilizce, Din, Türkçe derslerine yardımcı Soru bankası kitaplarını belediye olarak temin ettik. İnşallah siz öğrencilerin sınavlarda başarı sağlamasına ve okumanıza faydası olacağına inanıyorum. Ben ve Belediyemiz olarak eğitim için bizlere düşen ne tür görev olursa, olsun yapmaya hazırız.

Yeter ki sizler okuyup memlekette belirli yerlere gelin, yarın her biriniz bir yerde devletinize hizmet edeceksiniz. Siz çocuklardan isteğim bu kaynaklardan iyi faydalanmanızdır. Siz öğrencilerimizden ricam Temizlik imamdan gelir hadisi şerifi hatırlatayım. Çevremizi kirletmeyelim, Temiz tutmaya özen gösterelim." dedi.

Kitap Dağıtımına Milli Eğitim Şube Müdürü Münir Yıldız,Öğretmenevi Müdürü Cengiz Temiz,Musa Coşkun Ortaokulu Ali Rıza Tan, Atatürk İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Pekmez katıldı.