1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
KEBAN İLÇE TURİZMİNİ GELİŞTİRME İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Keban İlçe Turizmini geliştirme İstişare toplantısı yapıldı. Keban Çırçır Alabalık Tesislerinde Keban Alabalık A.Ş. Tarafından organize edilen, Keban Turizmine geliştirme istişare toplantısına, Keban Kaymakamı Hayerttin Baskın, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Keban İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cihan Yeşil, Keban Alabalık Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şimşek, SS 19 Nolu Taşıcıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Özdemir, Keban Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Pirhasan Doğan ve Davetliler katıldı.

Keban Alabalık Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şimşek “ Keban İlçesine gelen yerli ve yabancı Turist girdisini artırmak için herkes elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olsun. Keban gelen misafirler sadece çırçır şelalsinde yemek yedikten sonra Barajımızı, Fıratımızı, Köprümüzü,Tarihi Yusuf Ziya paşa camimiz,Tarihi Meryem ana Kilisesini ve diğer gezilecek yerleri gezdikten sonra ilçeden hoş güzel bir duygu ile ayrılmaları için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

SS 19 Nolu Taşıcıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Özdemir “ Keban’ın İlçe Turizmini geliştirmek için Kooperatifimize ait 24 Yolcu minibüsümüz ile katkı sunmaya devamlı hazırız. Keban İlçe yolunda yolcu taşıma izni olmayan, Keban yolunda korsan taşımacılık yapan ve D-4 Belgesi olmayan kişiler organize yaparak Keban’a yolcu getirmekteler, Bu kişiler vatandaşımız can güvenliği riske attıkları gibi, taşımacılık işi ile uğraşan kişilere de zarar vermektedirler bunların engellenmesini istiyoruz” dedi.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı “ Keban İlçe ve Çırçır girişine Kebanı tanıtıcı resim ve materyaller koyarak İlçemize gelen insanları ilçeyi gezmeye yöneltebiliriz. Kadınlarımızın ve insanlarımızın ürettikleri eşyaları ve malzemeleri satabilmeleri için Pazar yerleri yapacağız” dedi.

Keban Kaymakamı Hayerttin Baskın “ Keban İlçe Turizm geliştirme Toplaptısının amacı İlçemizdeki Turizmi daha da çok canlandırmak ve geliştirmek, Çözüm önerileri için bir araya gelmeye çalışmak için bugün burada toplanmış bulunuyoruz. -Keban’ın Tarihini, Kültürünü tanıtıcı uygun bir imajı ve uygun bir intiba’yı insanların üzerinde bırakmamız lazım, Her yıl Keban’a 300 bin insan kitlesi Keban’a geliyor. Bizim iyi bir imaj ile insanların karşını çıkmamız lazım, Bizim farklı olmamız lazım, Keban’ı artık tüm Türkiye tanıyor, Keban’ın imajına yakışır bir şekilde herkes üzerine düşen görevi yapmalı, Bizlerde Keban’ın menfaati için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Keban sadece Elazığ’ın incisi değil, Türkiye’nin bir incisidir” dedi.