1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

KEBAN’DA SABAH NAMAZI GENÇLİK BULUŞMASI

Keban İlçe Müftülüğü ve Keban belediyesi işbirliği ile Yusuf Ziya Paşa Camii'nde Gençlerle sabah namazı buluşması düzenledi. “Geceyi Ağartan Gençler” Cumartesi 28.03.2015 günü Keban’da cami ve gençlik buluşması İlçe Merkez Yusuf Ziya Paşa Camiinde İlçe Müftülüğü ve Keban belediyesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Buluşmaya okullarda okuyan gençlerimiz ve Keban cami cemaati katıldı. Namaz öncesi 6 hoca tarafından yasin okundu.Namaz sonrası tekbir, tehlil ve salatü selam ile tesbihatlarla program başladı. Program İlçe Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN “Cami ve Gençlik” temalı vaazı ile başladı. Programda Kuran Tilaveti gerçekleştirildi. Sırasıyla Erdal YÜKSEL, Nurhak ÖZBAY, Şinasi BAY ziyafette bulundular. Ardından Keban Müftülüğü İlahi korosu tarafından ilahi ve kasideler okundu. Buluşmada konuşan İlçe Vaizi Serkan CİHANGİR:“Hz. Peygamber’in İslam’ı tebliğinde gençlerin fonksiyonunu ve Hz. Peygamber’in etrafındaki gençlerin fedakarlığını anlatarak, her gencin içinde bir Hz. Ali, bir Hz. Zeyd bin Sabit ve bir Musab bin Umeyr olma istidadına sahip olduğunu belirterek çağın öncü neslinin bu gençlik olduğunu vurgulayarak geceyi ağartan gençleri tebrik etti.”.

İlçe Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN caminin önemi ve gençlerin ‘’Camilerin Manevi İhyası’’ ile ilgi ve alakalarının kendilerine çok şeyler kazandıracağını vurguladı. Keban Müftülüğü ve Belediyesi etkinlikleri kapsamında, caminin gençler için entelektüel düzeyi üst seviyede sohbetlerin yapıldığı mekanlar olduğu, camilerde asr-ı saadette olduğu gibi dünyevi meselelerin konuşulabildiği, gençler için şehrin buluşma noktalarından birinin de cami olabileceği, camilerin gençler için her zaman açık olduğu gibi gerçekleri ortaya koyma ve üniversite gençliğini camiyle buluşturma amacıyla ilçemizde bu program gerçekleştirildi.

Programa destek vermekle kalmayıp sabah namazında bizatihi iştirak eden Keban Belediye başkanı Fethiye ATLI “Gençliğin önemine değinerek milli ve manevi değerlerimize sımsıkı bağlı ve çağdaş teknolojiyi iyi kullanan bir gençlik istediklerini vurgulayarak Müftülüğün bu minval üzere çalışmalarına her zaman destek vereceğini” ifade etti.

Programın başından sonuna kadar gençlere sohbet ve nasihatte bulundu. Ve gençlere özel ilgi gösterdi. Program sonunda İlçe Müftüsü Abdulhamid PEHLİVAN uzun bir dua etti. Ardından cemaate caminin içinde kahvaltı verildi. Keban halkının ve gençlerinin yüksek sayıda katılımı dikkat çekti.