1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


4. SU VE ALABALIK FESTİVALİ 2.GÜNÜ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

    4.Keban Su ve Alabalık Festivali, Keban Belediyesi ve Keban Kültür Turizm Tanıtma Dayanışma Folklor Derneği organizasyonu ile 2. Günü Pazar günü Gündüz programı Keban Baraj Gölü Koruluk Elazığ çayda çıra Dermeği Folklor Gösterisi ile başladı.

Keban İlçe Şairlerinden Ahmet Demir ve İsmail Hakkı Buran tarafından şiir dinletisi ve mahalli halk gösterileri, Keban Baraj Gölünde ödüllü Büyükler Yüzme yarışı, Ödüllü Küçükler yüzme yarışı, Olta ile balık avlama yarışları yapıldı. Keban Baraj gölünde Botla gösteri yapıldı, Mesire alanında halk bir yandan piknik yaptı.

    Büyükler Yüzme yarışmasında 1. İsmail Demir 2.Vural Şengez 3. Mehmet Oğuz dereceye girdi, Ödüllü Küçükler yüzme yarışında 1. Mehmet Öztürk, 2.Furkan Gürbüzer,3.Hasan Yıldırım dereceye girerken, Ödüllü Olta ile balık avlama yarışlarında ise verilen 1,5 saat süresinde sadece Enes Aslan Balık tutarak tek başına dereceye girdi, Yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara Altın ödüllerini Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı verdi. Festival Akşam Programı Keban Mehmetçik Stadyumunda Kebanlı İşadamı Salih Bayır’a Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı tarafından Plaket veridi. Bal arısı Zülfü Bal tarafından mahalli halk gösterisi, Latif Gök Konserinden sonra Maral Konseri ile devam etti. Ses sanatçısı Maral binlerce Kebanlıyı söylediği türküleri ile coşturdu ve Maral sahneden inerek Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’yı halaya davet ederek, beraber halay çekti. 4. Keban Su ve Alabalık Festivalinin 2. Günü dolu dolu geçtikten sonra kapanış ile sona erdi.

    Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı kapanış konuşmasında “Bu yıl Düzenlediğimiz 4. Su ve Alabalık Festivali hepiniz tekrar hoş geldiniz. Halkımı sevgi ve selam ile selamlıyorum. İnşallah festivalimiz dolu dolu geçmiştir ve sizler eğlenerek hoş vakitler geçirmişsinizdir. Bu yıl elimizdeki imkanlarla ancak bu tür etkinler yapabildik, Ama bu tür Kültür etkinleri karınca kararınca devam edecektir. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

    Festivale Keban Kaymakamı Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cihan Yeşil, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Şahin, Ak Parti İl Yönetim Keban İlçe Koordinatörü Hayrettin Karakaya, Halk Eğitim Müdürü Fevzi Özdemir, Daire Amirleri, Sivil toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.