1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
FETHİYE ATLI "BELEDİYELERİMİZ İLE YÜRÜYORUZ" ETKİNLİĞİNE KATILDI

Belediye Başkanımız Fethiye ATLI İstanbul'da düzenlenen, Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2014 yılı "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" kapsamında düzenlenen "Belediyelerimiz ile yürüyoruz" temalı halk sağlığı yürüyüşüne katıldı. Bakırköy Florya sahilinde 2 kilometrelik parkurda yürüyen Bakan Müezzinoğlu'na İstanbul Büyükşehir Belediye(İbb) Başkanı Kadir Topbaş, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, bazı ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar eşlik etti. Etkinlikte obezite ile mücadele, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına vurgu yapılarak, yürüyüşe katılan vatandaşlara su ve elma dağıtıldı. Engelli vatandaşlar da tekerlekli sandalyeleriyle yürüyüşe eşlik etti.

"24 SAATTE YARIM SAAT KENDİNİZE AYIRIN"

Etkinlik kapsamında konuşan Bakan Müezzinoğlu, masa başı yaşam tarzı nedeniyle hareketin sınırlandığına dikkat çekerek "Kendisine değer veren, sağlığına önem veren her vatandaşımızın 24 saatinin yarım saatini, yani 50'de 1'i gibi bir zamanı kendilerine ayırmalarını istiyoruz" dedi. Günde yarım saat spor yapmak için bahanelere sığınmamak gerektiğinin altını çizen Müezzinoğlu, "Günde yarım saat yürüyebilir, koşabilir, yüzebilir, bisiklete binebilirsiniz. Nerede yürüyeceğiz, nerede koşacağız gibi bahanelerin arkasına kimse sığınmamalı. Kendimize değer vermenin anlayışı iyi bir kahvaltı ve yaklaşık yarım saatlik bir hareket. Sabah başaramadık, akşam eve döndükten sonra ailemizle birlikte 'yürüyüş yapalım' deyip, yarım saati ayırabilmek sevdiklerimiz için de kendimiz için de değerli ve önemli" diye konuştu.

"1050 KİLOMETRE BİSİKLET YOLU ÇALIŞMAMIZ VAR"

 Yürüyüşe katılan İbb Başkanı Kadir Topbaş da İstanbul'da yeşil alanların ve bölge parklarının sayısını arttırma çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Topbaş, İstanbul'da 1050 kilometre bisiklet yolu çalışmaları olduğunu, belediye başkanlığının 3'üncü döneminde bisiklet yollarını ağırlıklı hale getireceklerini belirtti.

BAKAN BİSİKLET SÜRDÜ

Florya sahilinde son bulan yürüyüşte, bazı katılımcılara kurayla bisiklet dağıtıldı. Yürüyüşünü tamamlayan Bakan Müezzinoğlu da bir süre bisiklet kullandı. Korumaları da bisiklet süren Bakan Müezzinoğlu'nun arkasından koşmak zorunda kaldı.