1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

BAŞKENT'TE ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

Elazığ Tanıtım Günleri'ne Keban İlçesini temsilen Keban Kaymakamlığı, Keban Belediyesi, Keban ilçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü katılarak İlçemizin tanıtımına katkıda bulundular.

Elazığ Tanıtım Günleri'ne Keban Kaymakamı Hayrettin Baskın, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Keban ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaddin Seçkin, Keban Çırçır Alabalık Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Şimşek ve Keban Belediye Personelleri Mustafa Turan, Murtaza Fırat, Serhat Kaya, Keban ilçe Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli Yücel Taş, Ankara’da Kebanı Temsil eden Komutan Talip Turan Keban Stantını temsil ederek İlçenin tanıtımına katkıda bulunarak gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştılar.

Keban Kaymakamı Hayrettin Baskın Elazığ Tanıtım Günleri ile yaptığı konuşmada: Bu yılki Elazığ tanıtım günlerine Keban Belediyesi ve Keban Belediye Başkanlığı olarak katıldık. Genelde Elazığ ve özellikle Keban kadim tarihi birikimi, kültürü ve geçmişiyle tanıtımı ziyadesiyle hak eden bir bölge. Standımızda ise ilçemizi tanıtmaya yönelik çok çeşitli ürünler bulundurduk. Çok yoğun bir ilgi ile karşılaştık. Aslına bakarsanız bir ilgi bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk. Bu durum bizi daha da mutlu etti. Aynı zamanda önümüzdeki yıllarda yapılacak tanıtım günleri için iyi bir tecrübe oldu. Gerek Ankara’da yaşayan Elazığlı hemşehrilerimiz, gerekse memleketimizin çeşitli yerlerine mensup vatandaşlarımız Elazığımızın, Kebanımızın ürünlerine ilgi gösterdiklerinden dolayı, doğal olarak işin ticari boyutu da ortaya çıkıyor. Hal böyle olunca gerek balık üreticileri, gerek bal üreticileri için gerekse diğer ürünlerin üreticileri için de iyi bir fırsat ortaya çıkıyor. Dolayısıyla tüm bunlar düşünüldüğünde bu Elazığ Tanıtım Günleri’nin çok faydalı olduğunu ve çok hayırlı sonuçlar doğurduğunu bundan sonra da hayırlı sonuçlar doğuracağını düşünüyorum.

BAŞKENT'TE ELAZIĞ TANITIM GÜNLERİ AÇILIŞI

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Elazığ Tanıtım Günleri'nde yaptığı konuşmada, "Kendi ailemizi, köyümüzü, şehrimizi sevmek kültür manasında milliyetçiliktir ve olmalıdır. Bunu El Aziz'de teneffüs ettim. Ben hep El Aziz diyorum. Bence uygundur. Bakarsınız bir gün asli ismine kavuşur. Ne dersiniz? Kabul edenler? Oy birliği ile kabul edilmiştir" dedi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki Elazığ Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Kahraman, kendisinin de Elazığlı olduğunu belirterek, "Benim bu şivemle ve bu burnumla nasıl El Azizliyim diye akıldan geçiyor. Çünkü El Azizli gördüğüm zaman 'Ben de El Azizliyim' derim, şaşırırlar. Yüzüme, lisanıma bakınca izah isterler. Çünkü ben El Aziz'de askerliği sırasında 10 ay İzzetpaşa Mahallesi'nde kaldım. O ne misafirperverlik, insanlık, komşuluk, yakınlık, asalet. Yakinen bunları gördüm. Karabük'te büyüdüm, Rizeliyim. Ben rahatlıkla El Azizli olduğumu söylüyorum. Malatya ile aranızda tatlı bir rekabet var. İçli köfte getirirdi komşumuz. Bu içli köfte El Aziz'e aittir, Malatya böylesini yapamaz. Ne güzel, ne tatlı bir rekabet. Bu da şehirlerin kalkınması için lazım. Kendi ailemizi, köyümüzü, şehrimizi sevmek kültür manasında milliyetçiliktir ve olmalıdır. Bunu El Aziz'de teneffüs ettim. Ben hep El Aziz diyorum. Bence uygundur. Bakarsınız bir gün asli ismine kavuşur. Ne dersiniz? Kabul edenler? Oy birliği ile kabul edilmiştir. Görüyorsunuz demokratik bir oylama yapıyorum" dedi.

Bakan Fakıbaba: "Elazığ anlatılmaz yaşanır"

Elazığ Tanıtım Günleri'nin açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, "Elazığ; kültürüyle, tarihiyle, barajlarıyla, en güzeli de insanıyla anlatılmaz yaşanır. Muhakkak Ankara'da Elazığ'ı tanımak çok önemli ama Elazığ'ı tam tanımak, insanını, misafirperverliğini öğrenebilmek için en azından insanların Elazığ'a gitmesi gerekir" ifadelerini kullandı.

Yılmaz: "Elazığ, doğunun tarihine damga vurmuş bir şehrimizdir"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da, Elazığ'ın bir kültür şehri olduğunu belirterek, "Harput'uyla, Palu'suyla doğunun tarihine damga vurmuş bir şehrimizdir. Elazığımızın güzel değerleri Ankara'da sergilenmiş olacak. Gerek Elazığlı, gerek Elazığ dostları bu güzelliklerden tatmış olacaklar. Elazığ'ı Ankara'da görmekle yetinmeyelim, Ankara'da Elazığ dostlarını Elazığ'a seyahat etmeleri, yerinde bu değerleri görmek için de ikna edelim" dedi.

Kaldırım: "Bizim en büyük değerimiz insanımızdır"

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Elazığ, benzersiz doğa güzellikleri, zengin ve derin tarihi, musikisi, eşsiz kültürel dokusu, sanatı, kadim değerleri, muhteşem medeniyet zenginliği, özgün gelenekleri ve yaşam biçimiyle ülkemizde çok müstesna bir şehirdir. Elazığ aynı zamanda Anadolu'nun kalbi ve kalesidir. Bu sıfatla muazzez olan aziz şehrimiz, kültürü, sanatı, ilmi, irfanı, musikisi, edebiyatı ve tarihi ile aynı zamanda bir medeniyet şehridir. İlimiz ekonomik yönden, tarım hayvancılık, turizm, su ürünleri yönünden önemli atılımlar yapmaktadır. Bizim en büyük değerimiz insanımızdır. Bizim insanımız; yiğitliğiyle, mertliğiyle, cömertliğiyle, çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle, vatanseverliğiyle, misafirperverliği ve alçak gönüllülüğüyle gakkoşluk adıyla müsemma olmuştur."