1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

TOKİ KEBAN'DA 88 ADET KONUT YAPACAK

 

Keban Tapu Müdürlüğü Keban Belediyesine ait 73 Parselin İmar İfrazını yaparak tapularını Keban Belediye Başkanı Fethiye ATLI'ya teslim etti. Keban Belediyesi ve Tapu Müdürlüğü tarafından İmar İfrazı yapılan tapulu alanları ilçenin Konut ihtiyacı için Keban Belediyesi Toki'ye 88 Adet Konut yapılması için tahsis etti.

Keban Tapu Müdürlüğünda Keban Tapu Müdürü Tahsin Budak Belediyeye ait 73 tapuyu Keban Belediye Başkanı Fethiye ATLI'ya teslim etti. Keban Tapu Müdürü Tahsin BUDAK "Mülkiyeti Keban Belediyesi ait olan 73 Parsel Keban Maliyesi hazinesinde adına kayıtlı bir parselin İmar ve İfraz işlemi yapıldı. Bu Tapuları Başkanıma tesim ettim." dedi.

Belediye Başkanı Fethiye ATLI" Belediyemize ait olan tapu kayıtlarında Palu Çarşı Mahallesi olarak bilinen fakat ilçemiz Değirmenbaşı Mahallesi 223 ada 96 nolu parselde 3 milyon 48 Metre Karelik alanın parselleme işlemi yapılarak 73 Adet Parsel oluşturulup imara açılmıştır. İlçemizin coğrafi yapısı sebebiyle arsa ve konut sıkıntısı yaşanmakta iken parselosyon işlemi yapılarak imara açılan 73 adet arsa vasıflı Personeller ilçemiz konut ihtiyacı ve yeni yaşam alanları olarak ilçemize nefes aldıracaktır. İmar İfrazı yapılan bu alanda bizde belediye olarak Toki'ye arsa tahsisi yaptık, İlçemize Toki 88 Adet Konut yapacak inşaAllah" dedi.